Відбувся моніторинговий візит до Головного Управління Національної поліції в Одеській області

Представники Асоціації УМДПЛ спільно з представником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили черговий моніторинговий візит – цього разу до Головного Управління Національної поліції в Одеській області та його територіальних підрозділів, зокрема до Приморського районного відділу Національної поліції.

IMG_14952-3 лютого 2016 року представниками Асоціації УМДПЛ у межах програми “Відкритість правоохоронної системи” у взаємодії з представником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було здійснено дводенний моніторинговий візит до Головного управління Національної поліції в Одеській області та його територіальних підрозділів. Мета візиту — виявити порушення щодо організації й забезпечення права на доступ до публічної інформації в цій установі.

Приємно відмітити, що доступ громадян до приймальні організовано належним чином, з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Так, вхід обладнано зручним пандусом, поряд чергує постовий, котрий за потреби може допомогти. Присутні таблички з написами, виконаними шрифтом Брайля, що зручно для осіб з порушеннями зору. Проте уIMG_1493 вестибюлі відсутня інформація, яка стосується забезпечення права на доступ до публічної інформації, немає також відповідного стенду. Інформація, передбачена статтею 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», переважно також відсутня.

В Управлінні зорганізовано систему електронного документообігу, яка працює вже майже два роки. Усі запити і звернення громадян переводяться в електронний вигляд та вносяться до єдиної бази, що дозволяє контролювати їх виконання не тільки Управлінням, а і його структурними та територіальними підрозділами.

IMG_1506Завдячуючи цьому, моніторингом не було виявлено порушення строків виконання запитів, які надійшли на адресу Головного Управління Національної поліції в Одеській області. Щоправда, візит до Приморського районного відділу Головного управління Національної поліції в Одеській області виявив проблеми в процесі реєстрації, виконання та розгляду запитів та звернень громадян, які надійшли на адресу районного відділу.

Детальні результати візиту буде опубліковано у відповідному звіті.

Нагадуємо, що у грудні 2015 року Асоціацією УМДПЛ вже було проведено моніторинговий візит до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, який виявив численні порушення в організації та забезпеченні права на доступ до публічної інформації.

1

Posted in Громадський контроль, Новини and tagged , .