Беремо курс на відкритість поліції!

Сьогодні українці прискіпливо спостерігають за тим, як відбувається реформування правоохоронних структур. У більшості випадків громадськість турбує не лише питання охорони порядку, а і те, щоб самі правоохоронці не порушували права людини.

Саме про це говорили сьогодні представники Асоціації УМДПЛ спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини під час конференції “Відкритість правоохоронної системи”. У конференції взяли участь громадські активісти з різних регіонів України, представники громадських організацій та ЗМІ.

DSC_0592

Рушійна сила будь-яких змін небайдужа позиція активних громадян. Завдяки саме ним, ми зможемо зробити наші правоохоронні органи більш прозорими, доступними та демократичними” — зазначив у своєму вітальному слові Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації УМДПЛ.

DSC_0400

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ірина Кушнір акцентувала увагу присутніх на важливості доступу до публічної інформації в Україні та окреслила завдання, які стоять перед Уповноваженим в частині виконання норми Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Безперешкодний доступ кожного громадянина до публічної інформації, передусім і в системі правоохоронних органів — ефективний механізм запобігання розвитку корупції та одна з ознак прозорості діяльності правоохоронної системи в цілому. На цьому наголошували учасники конференції, які жваво обговорювали питання відкритості правоохоронної системи української держави.

DSC_0422

Відкрита й прозора правоохоронна діяльність є одним із пріоритетів євроінтеграційних прагнень України. Зокрема, створення системи, яка забезпечує три стандарти: прозорість, підзвітність та участь громадськості. Ми переконані, що без забезпечення високого рівня відкритості та взаємодії з громадськістю неможливо повернути довіру народу до правоохоронців” наголосила у своїй промові Уляна Шадська, керівник програми “Відкритість правоохоронної системи”, що реалізує Асоціація УМДПЛ.

DSC_0632

Іван Юрчик, координатор моніторингової кампанії Асоціації УМДПЛ, представив учасникам результати кампанії “Громадський моніторинг дотримання права на доступ до публічної інформації в діяльності Міністерства внутрішніх справ”. Учасники конференції виявили велику зацікавленість до результатів моніторингової кампанії, розмова згодом переросла в цікаву та тривалу дискусію. Прикметно, що кожен з учасників має неабиякий досвід моніторингу правоохоронних органів на громадських засадах. Відповідно — говорити було про що.

DSC_0575

Під час заходу Уляна Шадська повідомила учасникам про необхідність створення нових пріоритетів у сфері відкритості та прозорості правоохоронних органів та поділилась ідеєю щодо Стратегії “Відкрита поліція”. У чому полягає суть цієї Стратегії та яким чином можна змінити інформаційну політику МВС України в бік відкритості й прозорості ми поцікавились у пані Уляни: “Стратегія “Відкрита поліція” — це не просто впровадження інструментів для комунікації й забезпечення доступу до інформації. Передусім — це нова філософія управління, побудована на принципах прозорості, підзвітності, взаємодії та участі громадськості. Ми переконані, що без забезпечення високого рівня відкритості та взаємодії з громадськістю неможливо повернути довіру народу до правоохоронців” — прокоментувала Уляна Шадська.

DSC_0684

Формування довіри до роботи правоохоронців потребує великих зусиль і чіткого розуміння того, яку поліцію хочуть бачити українці у найближчій перспективі — підсумували учасники зустрічі. День обговорень та пошуків нових рішень під час конференції “Відкритість правоохоронної системи” пройшов стрімко, цікаво та надихнув громадських моніторів на майбутні звершення та активні дії в їхній подальшій роботі.

1

Текст: Тетяна Гончарук

Фото: Іван Юрчик

Posted in Громадський контроль, Новини.